Oran

En Güzel Kış Çayları

tarifinisevdim
Ayraç
Soğuyan havalarda içinizi ısıtacak en güzel kış çaylarını Tarifini Sevdim’de sizler için bir araya getirdik. Çay davetlerinizi daha özel kılacak bu lezzetleri denemeye hazır mısınız? İster tek, ister birbirleriyle karıştırarak kullanacağınız bu çaylar evinize de sağlık getirecek. Hastalıkları atlatma ve zinde kalmanın en sıcak ve lezzetli yollarından biri olan bitki çaylarının işte listesi.
Devamını Oku
|

1. Ekinezya Çayı

Ekinezya Çayı resmi

En güzel çiçek çaylarından biri olan ekinezya antioksidan bakımından oldukça zengindir. Bundan dolayı da ödem attırıcı bir özelliğe sahiptir. Grip ve nezleye karşı da oldukça şifa içerir. Üst solunum yolları, migren, anksiyete gibi birçok hastalığı engeller. Diyabet, karaciğer ve böbrek sorunu yaşayanların doktorlarına danışarak tüketmeleri gereken bir çaydır.

2. Yeşil Çay

Yeşil Çay resmi

Kanser önleyici ve zayıflatıcı bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda yaşlandırmayı da geciktirir. Birden fazla kanser türüyle savaşır.

3. Kuşburnu Çayı

Kuşburnu Çayı resmi

Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğinden dolayı kış aylarında sıklıkla tüketilmesi gereken bir çaydır. Rengi ve hoş kokusuyla dikkat çeken bu çay aynı zamanda form korumaya yardımcıdır.

4. Melisa Çayı

Melisa Çayı resmi

Melisa çayı, anksiyete, uyku bozuklukları, hazımsızlık gibi sağlık sorunlarının giderilmesinde etkilidir. Nane ailesine ait bir bitki olan melisa çayı ile cilt temizlenebilir. Ayrıca, tüm dünya genelinde yaraları tedavi etmede kullanılmaktadır. Uyumadan önce melisa çayı tüketmek daha erken uykuya dalınmasını ve vücudun rahatlamasını sağlar.

5. Papatya Çayı

Papatya Çayı resmi

Sindirim sistemini düzenleyici özelliğe sahiptir. Kış aylarının en çok tüketilen çaylarındandır. Düzenli tüketildiğinde kan şekerini dengeler. Ayrıca, ateş düşürücü etkiye sahiptir. Doğal bir antibiyotiktir. Papatya çayı ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Papatya Çayının Sağlığınıza 5 Faydası

6. Nane Çayı

Nane Çayı resmi

Mide yanmalarına iyi gelen şifalı bir çaydır. Aromatik bir lezzete sahip olan bu çay doğal bir ağrı kesicidir. Strese iyi gelir. Uyku bozukluklarını giderir. Cildi besleyerek bağışıklık sistemini de güçlendirir.

7. Ihlamur

Ihlamur resmi

Soğuk algınlığı ve gribe karşı oldukça etkili bir çaydır. Öksürük yatıştırıcıdır. Düzenli olarak tüketildiğinde öksürüğe neden olan bakteri ve mikropları yok ederek solunum yollarındaki tahrişi giderir.

8. Karahindiba Çayı

Karahindiba Çayı resmi

Vücuttaki kanı temizleyen son derece faydalı bir çaydır. Demir, vitamin ve protein açısından oldukça zengindir. Kansızlığa iyi gelir. Doğal tansiyon düşürücüdür.

En Güzel Kış Çayları İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER