Oran

Papatya Çayının Sağlığınıza 5 Faydası

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Doğa sunduğu tüm mucizeleriyle, bizlere şifa olmaya devam ediyor. Kurutulan sarı papatya çiçeklerinden elde edilen papatya çayı, lezzetli olduğu kadar da faydalı. Peki bu faydalar neler? Cevabı, içeriğimizde… Gelin papatyanın bu dingin ve faydalı yolculuğuna birlikte çıkalım.
Devamını Oku
|

1. Uykuyu Düzenlemeye Yardımcı Olur

Uykuyu Düzenlemeye Yardımcı Olur resmi

Papatya çayı, kronik uykusuzluk sorununu ve derin endişeyi azaltan güçlü bir antioksidan olan apigenin içerir. Yapılan çalışmalarda kadınlarda doğum sonrası uyku problemlerini ve depresyonu azalttığına dair bulgular elde edilmiştir.

2. Sindirim Sistemini Dengeler

Sindirim Sistemini Dengeler resmi

Mideyi yatıştıran bulantı ve gaz şikayetlerini azaltan papatya çayı aynı zamanda gastrit, ishal, karaciğer ve safra kesesi şikayetleri gibi sindirim sistemi sorunlarının tedavisi için de önerilmektedir.

3. Kanser Riskini Azaltır

Kanser Riskini Azaltır resmi

Papatyada bulunan antioksidanlar belirli kanser türlerinin oluşumuna karşı direnç gösterir. İçerdiği apigenin meme, sindirim yolu, deri ve prostat kanserlerini önlemede yardımcıdır. 537 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre ise haftada 2-6 kez papatya çayı içenlerin, papatya çayı içmeyenlere oranla tiroid kanserine yakalanma olasılıklarının daha az olduğunu göstermiştir.

4. Kan Şekerini Dengeler

Kan Şekerini Dengeler resmi

Papatya çayı içmek kan şekerinin düşmesine yardımcı olur. Yapılan çalışmalara göre, yemekle birlikte bir fincan papatya çayı tüketmek, şeker hastalarının kan şekerini düşürmede etkili bir yoldur.

5. Kalp Sağlığını Korur

Kalp Sağlığını Korur resmi

Papatya, kalp sağlığını etkileyen kolesterol seviyesini düşürmede yardımcıdır. Kolesterol sorunu yaşayanların durumunu kontrol altında tutmak için yemekle birlikte papatya çayını tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Papatya Çayının Sağlığınıza 5 Faydası İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER