Oran

Yemeğe katılan fazla tuzu dengelemek

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Bazen bazı yemeklerde tuz ayarını dengelemek zor olabiliyor. Bu aşamada elimizden fazla tuz kaçmış ve yemeğin tadını değiştirmiş oluyor. Yenilemeyecek kadar tuzlu olan yemeklerin tuzunu ayarlayabileceğimiz ve yemeğimizi kurtarma yöntemleri ‘yemeğe katılan fazla tuzu dengelemek’ püf noktalarında sizlerle paylaşıyoruz.
Devamını Oku
|

1. 2 küp şeker yeter

2 küp şeker yeter resmi

Yemeklerin tuzunu fazla kaçırdığınızda içerisine 2 küp şeker atabilirsiniz. Bu sayede şeker ve tuzun dengesi sağlanarak fazla tuz oranı azalacaktır.

2. Çiğ patates

Çiğ patates resmi

Fazla tuzu kaçan yemeğin içerisine çiğ patates atabilirsiniz. Pişen patates fazla suyu içine çekecek ve çorbanızın tuz ayarı dengelenecektir.

3. Suyu Ayırma

Suyu Ayırma resmi

Yemeğinizde veya çorbanızda bulunan tuz miktarı oldukça fazlaysa ve denediğiniz yöntemler sonuç vermiyorsa yemeğin suyunu dökün. Bu aşamada öncelikle yemekte bulunan et ve sebzeleri ayrı kaplara ayırın ve suyunu yeniden hazırlayarak malzemeleri yemek tenceresinde birleştirin. Hazırladığınız yemeğin üzerine yeniden tuz atmayın. Ayırdığınız malzemelerde tuz oranı olduğu için bu tuzlar yemek pişerken suyuna karışacak ve dengelenecektir.

4. Su Ekleme

Su Ekleme resmi

Yemeklerinizde veya çorbanızda kıvam sorunu yoksa çok basit olarak su ekleyerek tuz problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

5. Sütün Yararı

Sütün Yararı resmi

Bazı çorbaların içerisine süt ekleyerek fazla tuz miktarını ayarlayabilirsiniz.

Yemeğe katılan fazla tuzu dengelemek İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER