Oran

Yavaş Yemek Yemek Kilo Vermenize Yardımcı Olur mu?

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Yavaş yemek yemek kilo vermenize yardımcı bir beslenme şeklidir. Zayıflamak için sadece diyet yapmanıza gerek yok. Yemek yeme alışkanlıklarınızı olumlu şekilde değiştirdiğinizde kilo vermeniz de kolaylaşır. Aynı zamanda yavaş yemek yemek daha uzun süre tok kalmanıza neden oluyor.
Devamını Oku
|

1. Hızlı Yemek Yemek Kilo Aldırır

Hızlı Yemek Yemek Kilo Aldırır resmi

Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki hızlı yiyen insanların yavaş yiyenlere oranla daha fazla kilo alma eğiliminde olduğudur.

2. Yavaş Yemek Yemek Üzerine

Yavaş Yemek Yemek Üzerine resmi

Yavaş yemek yemek, az yememize yardımcıdır. İştahınız ve kalori alımınız büyük ölçüde hormonlar tarafından kontrol edilir. Yavaş yemek yemek kalori alımını azaltır. Bunun nedeni tok hissettiren bağırsak hormonlarının seviyesinin yükselmesidir. Ayrıca yavaş yemek yemek tam çiğnemeyi teşvik eder. Çiğnemek yemek hızınızı yavaşlatır.

3. Yavaş Yemek Yemenin Diğer Yararları

Yavaş Yemek Yemenin Diğer Yararları resmi

Yavaş yemek yemek, sağlığımızı ve yaşam kalitemizi arttır. Tüm bunların yanı sıra yiyecek zevkini de arttırmaktadır. Besinlerin daha iyi sindirilmesine yardımcıdır. Stres seviyemizi azaltır.

4. Yavaş Yemek Yemek İçin Neler Yapmalı?

Yavaş Yemek Yemek İçin Neler Yapmalı? resmi

Aşırı açlıktan kaçının. Sık sık, az az yiyin. Daha fazla çiğneyin. Yüksek lifli besinleri tercih edin. Bol bol su için. Tüm ekranları kapatın. Televizyon, telefon ve tabletlerinize bakarak yemek yemeyin.

Yavaş Yemek Yemek Kilo Vermenize Yardımcı Olur mu? İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER