Oran

Mutfakta Su Masrafınızı Azaltacak 6 Kolay Fikir

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Unutmayın boşa akan her damla su, bütçemiz ve yarınlarımız için kayıp demektir. Su kaynaklarımızı korumanın, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmanın ve tabii ki su faturalarını azaltmanın çok kolay yolları var. İşte günün büyük bir kısmını mutfakta geçiren kadınlar başta olmak üzere herkesin her gün uygulayabileceği bu şahane fikirler…
Devamını Oku
|

1. Sızıntı Yapan Muslukları Onarın

Sızıntı Yapan Muslukları Onarın resmi

Özellikle eskimiş olan musluklardan sızıntı yapan sular, küçük görünse de uzun vadede fazla miktarda su kayıplarına sebep olur. Sızıntı yapan musluklarınızı tamir ettirmek ya da yenisi ile değiştirmek ev ekonominize fayda sağlayacaktır.

2. İçme Suları İçin Sürahi Kullanın

İçme Suları İçin Sürahi Kullanın resmi

Musluktan içtiğiniz her bir bardak su, boşa akan iki bardak su anlamına gelir. Akan musluk suyu yerine önceden doldurduğunuz sürahilerden su kullanmanız, suyu tasarruflu kullanmanızı sağlayacaktır.

3. Sebze ve Meyvelerinizi Kap İçinde Yıkayın

Sebze ve Meyvelerinizi Kap İçinde Yıkayın resmi

Sebze ve meyvelerinizi akan suyun altında yıkamak yerine kap kullanarak daha az su harcamış olursunuz. Kalan suyu bahçeniz ya da çiçekleriniz için de kullanabilirsiniz.

4. Bulaşıkları Makinede Yıkayın

Bulaşıkları Makinede Yıkayın resmi

Bulaşıklarınızı elde yıkamak, musluğu sürekli açıp kapatacağınız için su israfına sebep olacaktır. Su ve enerji tasarruflu bulaşık makinenizi tam doldurarak daha az su harcayabilirsiniz.

5. Sıcaklık Ayarını Düşük Tutun

Sıcaklık Ayarını Düşük Tutun resmi

Çok sıcak suyun soğumasını beklemek hem zaman kaybı hem de boşa giden su demektir. Aynı zamanda borulara da zarar verip sızıntılara neden olacağından sıcaklık ayarını dengede tutmada fayda vardır.

6. Haşlama Sularını Değerlendirin

Haşlama Sularını Değerlendirin resmi

Tavuk, et ya da sebze haşladığınızda suyu dökmek yerine, bu suyu nefis ve sağlıklı çorbalar yapmak için değerlendirebilirsiniz.

Mutfakta Su Masrafınızı Azaltacak 6 Kolay Fikir İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER