Oran

Mutfak Temizliğinde Soğandan Faydalanmanın 5 Yolu

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Mutfakta yemek yaparken oluşan is ve yağlar temizliği zor bir hale getirmektedir. Mutfakta birçok alan deterjanla ovulduğunda, zaman içerisinde aşınmaya başlayarak çizik görünümlü bir hal almaktadır. Temizlik için en ideal yöntemler doğal olanlarıdır. Bu sayede hem zaman kazanırken hem de eşyaların daha uzun ömürlü olmalarını sağlayabiliriz. Neredeyse her yemeğe lezzet katan vazgeçilmez malzememiz soğanla temizlik yapmaya hazır mısınız? İşte soğan ile temizlik yapabileceğimiz mutfak alanları;
Devamını Oku
|

1. Izgara Yüzeyler

Izgara Yüzeyler resmi

Et ve sebzeleri ızgara yaptığınız yüzeyleri soğanla kolayca ovarak temizleyebilirsiniz. Soğandan bir parça alarak ızgaranızı iyice ovun. Temizlik sonunda ızgaranızın yemek artıklarından arındığını göreceksiniz.

2. Tost Makinesi

Tost Makinesi resmi

Nefis bir tost hazırlarken bazen ufak aksilikler yaşayabilirsiniz. Tıpkı eriyen peynirin makinenize yapışması gibi. Soğan yardımıyla artık bu gibi durumları dert etmenize gerek kalmadan kolayca temizleyebilirsiniz.

3. Ocak Lekeleri

Ocak Lekeleri resmi

Mutfak aksiliklerle dolu bir alandır. Yemek yaparken her şeye hazırlıklı olmamız gerekir. Sıçrayan yağlar, taşan sütler, dökülen salçalar hepsi ocağın kirlenmesine neden olan durumlardır. Ocakta kuruyan bu lekeleri çıkarmanın çok kolay bir yolu var. Öncelikle ocağınıza bir miktar tuz serpiştirin ve bir parça soğanla güzelce ovup temizleyin. Artık, ufak aksilikler gözümüzü korkutmasın.

4. Aspiratör Filtreleri

Aspiratör Filtreleri resmi

Soğan, kızartma yaptığınızda aspiratör filtrelerinde oluşan yağ lekelerini çıkarmada da olukça etkili bir malzemedir. Kabartma tozu ve yarım soğanı birleştirin ve aspiratörünüzü güzelce ovun. Sonuç mükemmel…

5. Lavabo Armatürleri ve Metal Yüzeyler

Lavabo Armatürleri ve Metal Yüzeyler resmi

Lavabo armatürleri ve tüm metal yüzeyleri parlatmada da rahatlıkla kullanabileceğiniz soğanla artık her şey daha kolay. Bir kabın içerisine su ve yarım soğan koyun. Biraz bekledikten sonra soğan suyuyla tüm yüzeyleri parlatın.

Mutfak Temizliğinde Soğandan Faydalanmanın 5 Yolu İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER