Oran

Mutfağınızı Temiz Tutmanızı Kolaylaştıran 6 Faydalı Öneri

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Temiz bir mutfak kadar, kadınların kendilerini iyi hissetmesini sağlayan çok az şey var. Sadece haftalık temizlik rutininizde mutfağınızı temizlemek yeterli mi? Cevabınız hayırsa içeriğimizi inceleyin, 6 kolay adımda mutfağınızı nasıl temiz tutacağınızı keşfedin.
Devamını Oku
|

1. Yıkanan Bulaşıkları Makineden Hemen Çıkarın

Yıkanan Bulaşıkları Makineden Hemen Çıkarın resmi

Yemek yapmaya başlamadan önce bulaşık makinenizin boş olması size kolaylık sağlayacaktır. Bu sayede kullandığınız bulaşıkları hemen ortadan kaldırabilir ve zaman kazanabilirsiniz.

2. Tezgahın Üstünü Boş Bırakın

Tezgahın Üstünü Boş Bırakın resmi

Hazırladığınız yemekleri servis etmeden önce mutfağınızı ve tezgahınızı temizlemeyi unutmayın. Yemekten sonra boş tabakları temiz ve boş bir tezgaha koymak kendinizi daha iyi hissettirecektir.

3. Bulaşıkları Yıkadıktan Sonra Lavaboyu Yıkayın

Bulaşıkları Yıkadıktan Sonra Lavaboyu Yıkayın resmi

Lavabonuz sadece akan su ve deterjanla temizlenmez. Bulaşık yıkadıktan sonra tezgahınızı aromalı bir bulaşık deterjanıyla temizlemenizde fayda var. Böylece lavabonuzun temiz kokusu, mutfağınızın her yerine yayılacaktır.

4. Tahta Aletlerin Bakımına Özen Gösterin

Tahta Aletlerin Bakımına Özen Gösterin resmi

Tahta kaşıklarınızın ve kesme tahtanızın temizliği, sağlığınız için oldukça önemlidir. Öncelikle her kullanımdan sonra tahta malzemeleri yıkayın ve dik olarak kaldırın. Ayda bir kez karbonat dökerek süngerle temizleyebilirsiniz.

5. Sadece Gerekli Temizlik Malzemelerini Satın Alın

Sadece Gerekli Temizlik Malzemelerini Satın Alın resmi

Mutfağınızda ihtiyaç duyduğunuz temizlik malzemeleri bellidir. Gördüğünüz her üründen satın almak sadece fazla yer kaplamasına ve kullanım alanınızı daraltmanıza sebep olacaktır.

6. Kullanabileceğiniz En Büyük Çöp Kutusunu Tercih Edin

Kullanabileceğiniz En Büyük Çöp Kutusunu Tercih Edin resmi

Mutfağı sık kullanan kişilerdenseniz, büyük çöp kutusunun hayatınızı ne kadar kolaylaştıracağını tahmin edemezsiniz. Dağınıklığı anında toplamanız ve çoklu poşet görüntüsünden kurtulmanız için etkili ve basit bir çözümdür.

Mutfağınızı Temiz Tutmanın Hayat Kolaylaştıran 6 Faydası İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER