Oran

Mükemmel Türk Kahvesi Yapmanın 8 Püf Noktası

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
40 yıl hatırı olan Türk kahvesinden vazgeçemeyenler! Haydi bol köpüklü içeriğimize buyurun. İşte en güzel muhabbetlerin olmazsa olmazı Türk kahvesinin bilinen ve bilinmeyen hazırlık aşamaları…
Devamını Oku
|

1. Türk Kahvesinin Tazeliğini Koruyun

Türk Kahvesinin Tazeliğini Koruyun resmi

Keyifli bir Türk kahvesi içmek için öncelikle kahveyi taze tutmanız ve kendi kokusunu muhafaza etmeniz gerektiğini unutmayın. Hava almayacak şekilde tamamen kapalı bir kap kullanmak ve nemden uzak tutmak kahvenizi korumanızı sağlayacaktır.

2. Arıtılmış ya da Hazır Şişe Su Kullanın

Arıtılmış ya da Hazır Şişe Su Kullanın resmi

Musluk suyuyla yapılan Türk kahvesi, hazır şişe su ya da arıtılmış su ile yapılan kadar yumuşak içimli olmayacaktır. Daha fazla köpük için kahveyi soğuk suyla yapabilirsiniz.

3. Uzun Süre Karıştırın

Uzun Süre Karıştırın resmi

Sade, orta ya da şekerli kahvenizi ocağa koymadan önce 30 saniye kadar karıştırmak size daha yumuşak bir içim sağlayacaktır. Ocağa koyduktan sonra kahvenizi tekrar karıştırmayın.

4. Ağır Ateşte Pişirin

Ağır Ateşte Pişirin resmi

Mükemmel bir Türk kahvesi için ısıyı iyi iletme özelliğine sahip bakır cezve tercih edebilirsiniz. Şartlar uygunsa közde pişirmek de ekstra lezzet katacaktır. Son olarak kahvenizi her zaman kısık ateşte pişirin.

5. Ölçüsünü Doğru Ayarlayın

Ölçüsünü Doğru Ayarlayın resmi

Orta şekerli kahve için kahve miktarının yarısı kadar, şekerli kahve için kahve miktarı kadar ve bol şekerli kahve için kahve miktarından biraz daha fazla şeker kullanabilirsiniz.

6. Taze Çekilmiş Kahve Kullanın

Taze Çekilmiş Kahve Kullanın resmi

Tadını ve kokusunu daha iyi almak için taze çekilmiş, iyi kalitede kahve kullanmak önemlidir. Yeni çekilmiş tazecik bir Türk kahvesinin içimi hazır kahveye göre daha keyiflidir.

7. Ocağı Doğru Zamanda Kapatın

Ocağı Doğru Zamanda Kapatın resmi

Türk kahvesi yapmaya yeni başlayanların en sık yaptığı yanlışlardan biri kahveyi iyice kaynatana kadar ocaktan almamaktır. Türk kahvesi kabarmaya başladığı anda ocaktan alınmalıdır.

8. Dilerseniz Aroma Katın

Dilerseniz Aroma Katın resmi

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan aromalı Türk kahvelerini evde de yapabilirsiniz. Kahve yaparken içine bir parça bitter çikolata, kakule ya da damla sakızı katabilirsiniz.

Mükemmel Türk Kahvesi Yapmanın 8 Püf Noktası İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER