Oran

Meyve ve sebzelerin sağlıklı yaşam sırrı

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
|

1. Hava Almasını Engelleyin

Hava Almasını Engelleyin resmi

Marketten aldığınız muzların daha uzun süre dayanması için koparılan sapını bir plastik ile kaplayın. Hava almayan muzlar daha uzun süre dayanacaktır.

2. Bal gibi çözüm

Bal gibi çözüm resmi

Fazla soyduğunuz elmaları ziyan etmemek ve kullanmak istiyorsanız çözüm çok basit. Elmaları bir kabın içerisine alın ve 2 ölçek su ile 1 ölçek bal ekleyin. Suda bekleyen elmalar bu sayede renk değişimine uğramayacaktır.

3. Meyveli Buz

Meyveli Buz resmi

Zamanı geçmeye yakın olan meyvelerinizi atmayın! Bir buz kalıbı içerisine su ve bozulmaya yakın (ancak bozulmamış) meyvelerinizi dilimleyerek buzlukta dondurun. Böylece meyveli buzlar elde etmiş olursunuz.

4. Filizlenmeyi Önlemek İçin 1 Elma Yater

Filizlenmeyi Önlemek İçin 1 Elma Yater resmi

File ile alınan patateslerin filizlenmesini önlemek için filenin içerisine 1 adet elma koyun. 8 hafta boyunca patateslerin filizlenmesini ve büzüşerek yumuşamasını engellemiş olursunuz.

5. Isıtılmış Limon

Isıtılmış Limon resmi

Marketten aldığınız limonlar çok sert ve sulu değilse onları çöpe atmayın. Mikrodalga içerisinde limonları 15-20 saniye ısıtın ve sıkın. Limon gibi asitli meyveleri bu şekilde sulu hale getirebilirsiniz.

6. Kağıt Torba Kullanımı

Kağıt Torba Kullanımı resmi

Olgunlaşmamış meyvelerinizi (muz veya şeftali) kağıt bir torba içerisine koyarsanız yumuşamasına yardımcı olursunuz. Kağıt torba içerisinde kalan meyveler içerideki etilen gaz ile tepkimeye girerek hızlıca olgunlaşır.

Meyve ve Sebzelerin Sağlıklı Yaşam Sırrı İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER