Oran

Limon Mucizesi

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Turunçgil ailesinin sağlık saçan üyelerinden biri olan limonun yararları saymakla bitmiyor. Peki, bu sağlıklı besinin donmuş halini denemeye ne dersiniz? Dondurulmuş limon mucizesi için dolabınızda yer açın.
Devamını Oku
|

1. Dondurulmuş Limonun Yararları

Dondurulmuş Limonun Yararları resmi

Limonu seven insan limonun tamamını tüketir; hiçbir kısmını ziyan etmez. Peki, ziyan etmeden bir limonun tamamını nasıl kullanabiliriz? Hadi, gelin birlikte bakalım…

2. Dondurulmuş Limonu Kullanma

Dondurulmuş Limonu Kullanma resmi

Limonu yıkayıp buzdolabınızın dondurucu kısmına yerleştirin. Donduktan sonra, limonunuzun tamamını rendeleyebilirsiniz. Rendelediğiniz limon parçacıklarını yemeklerinizin üzerine serpebilir, salata ve çorbalarınıza ekleyebilirsiniz. Bu sayede yemeklerinizi daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

3. Limonun Tamamını Kullanmanın Avantajları

Limonun Tamamını Kullanmanın Avantajları  resmi

Rendelediğiniz limonda, limon suyundan çok daha fazla vitamin bulunur. Limonun suyunu sıkarak kullanmak yerine, rendeleyerek tamamını kullanmanız daha sağlıklı beslenmenizi sağlayacaktır. Ayrıca rendeleyerek kullanacağınız limonun dinçleştirici ve vücuttaki toksinleri giderici etkisinden yararlanabilirsiniz. Donmuş limon mucizesi ile daha sağlıklı bir hayata adım atın.

4. Limonun Diğer Faydaları Nelerdir?

Limonun Diğer Faydaları Nelerdir? resmi

Kanser hücrelerini öldüren mucizevi bir besindir. Hastalık önleyicidir. Urlar, yumrular, kistler üzerindeki etkisi büyüktür. Anti-bakteriyeldir. İltihap ve enfeksiyonlara karşı iyileştirici özelliğe sahiptir. Kan basıncını düzene sokarak, yüksek tansiyonu engeller. Antidepresandır, strese iyi gelir.

Limon Mucizesi İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER