Oran

Kilitli Poşetler Mutfakta Nasıl Değerlendirilir

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Kilitli poşetleri alışveriş yaparken çoğu zaman alırız. Ve bazen mutfakta hiç kullanılmadan çekmece içlerinde dururlar. Aslında elimizde varsa eğer çoğu kullanım alanlarında onlara kolayca yer verebiliriz. Elinizde, mutfak çekmecelerinizde hiç açılmamış paket, kilitli poşetleriniz varsa şimdi onları değerlendirmenin tam sırası. Gelelim onları nasıl pratik, kolay işimize yarayacak şekilde kullanmaya…
Devamını Oku
|

1. Yeşillikleriniz Taze Kalsın

Yeşillikleriniz Taze Kalsın resmi

Yeşillikleri kağıt havluya sarın ve kilitli poşetin içine koyun. Kağıt havlu yeşilliklerin fazla nemini çekecektir. Kilitli poşet de havayla olan teması kestiği için yeşillikleriniz tazeliğini uzun süre koruyacaktır.

2. Salatalar Yapın

Salatalar Yapın resmi

Salata malzemelerinizi kilitli poşetin içine koyun. Sos malzemelerini de ayrı bir poşetin içine koyun. Sos malzemelerinin olduğu poşeti iyice çalkalayın. Sebzelerin üzerinden sosu gezdirin ve poşeti iyice sallayın. Sosun sebzelere iyice geldiğinden emin olun ve servis edin.

3. Köz Biberlerin Kabuklarını Kolayca Soyun

Köz Biberlerin Kabuklarını Kolayca Soyun resmi

Közlediğiniz biberlerin kabuklarını kolaylıkla soyabilmek için mutfaktaki kilitli poşetlerinizden destek alabilirsiniz. Sıcakken köz biberlerinizi kilitli poşetin içine aktarın ve soğumaya bırakın. Nasıl, kolay soyulduğuna inanamayacaksınız.

4. Pastaları Süslemek İçin Krema Torbası Yapın

Pastaları Süslemek İçin Krema Torbası Yapın resmi

Sıkma torbanız yoksa üzülmenize hiç gerek yok. Kilitli poşetin ucunu kesin ve istediğiniz bir duyu içinden geçirin. İşte siz de kolayca pastacılar gibi artık süsleme yapabilirsiniz.

5. Sebze, Et, Tavuk Sularını Buzlukta Stoklayın

Sebze, Et, Tavuk Sularını Buzlukta Stoklayın  resmi

Sebze, et, tavuk sularını kilitli poşetlerin içine koyarak buzlukta muhafaza edebilirsiniz.

6. Kolayca Smoothieler Hazırlayın

Kolayca Smoothieler Hazırlayın resmi

Smoothie yapacağınız meyveleri yıkayıp bir kilitli poşetin içine koyun ve buzdolabında dondurun. Sabahları sadece buzluktan çıkartın ve blendera atın. Muhteşem smoothieler kolayca hazır.

7. Marinasyon Hazırlayın

Marinasyon Hazırlayın resmi

Etlerinizi sos ve baharatlarla birlikte kilitli poşetlere doldurun. Buzdolabına kaldırın. Yemek yapmaya vaktiniz olmadığı zamanlarda buzluktan çıkartıp pişirin.

8. Pastalarınıza Bisküvi Tabanı Yapmak İçin Kullanın

Pastalarınıza Bisküvi Tabanı Yapmak İçin Kullanın resmi

Bisküvileri kilitli poşete koyun. Bir merdane yardımıyla bisküvileri ezin. Pastanızın tabanı bulaşık çıkarmadan çabucak hazır.

Kilitli Poşetler Mutfakta Nasıl Değerlendirilir İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER