Oran

Kanseri Önlemeye Yardımcı Acai Çileğinin Sağlık Faydaları Nelerdir?

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Acai çileği güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Zayıflatıcı özelliği sayesinde diyet yapanların en büyük yardımcısıdır. Amazonlar’da yetişen bu meyve yaban mersinine oldukça benzemektedir. Üzüm benzeri salkımlar halinde ağaç dallarında yetişen bu meyve içerisinde bolca vitamin barındırmaktadır. Lif kaynağı bakımından da oldukça zengin olan bu besinin kansere karşı en etkili besin olduğu ortaya çıktı. Acai çileğinin birçok hastalığa iyi geldiği de kanıtlanmıştır. İşte mucize besin acai meyvesinin faydaları…
Devamını Oku
|

1. Kanseri Önlemeye Yardımcıdır

Kanseri Önlemeye Yardımcıdır resmi

İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde kansere karşı en etkili besindir. Özellikle lösemi ve akciğer kanseri hücrelerini öldürür.

2. Kilo Vermeyi Kolaylaştırır

Kilo Vermeyi Kolaylaştırır resmi

Kilo vermek isteyenlerin düzenli tüketmesi gereken bir besindir. Yüksek lif içeriği sayesinde, tokluk hissi verir.

3. Kalp ve Damar Sağlığını Korur

Kalp ve Damar Sağlığını Korur resmi

Kan pıhtılaşmalarını önleyerek damar tıkanıklıklarının önüne geçmektedir. Damar sağlığını olumlu etkileyerek kalp sağlığını da korumaktadır.

4. Enerji Verir

Enerji Verir resmi

Yapısında bulunan antioksidanlar sayesinde vücuda enerji vererek kalbin vücuda düzenli kan pompalamasını sağlar. Acai çileği aynı zamanda tüm hücrelerin zararlı toksin maddelerden temizlenmesinde etkili bir rol oynamaktadır. Böylece vücut yorgunluğunun ortadan kalkmasına neden olarak daha enerji dolu hissetmemize neden olmaktadır.

5. Soğuk Algınlığına İyi Gelir

Soğuk Algınlığına İyi Gelir resmi

Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudu daha dirençli hale getirir. Özellikle kış aylarında meydana gelen soğuk algınlığı ve gribe karşı oldukça etkilidir.

6. Kolesterolü Düşürür

Kolesterolü Düşürür resmi

Omega3 yağ asidi içeren tek meyvedir. Acai çileği düzenli tüketildiğinde kandaki kolesterol seviyesini düzene sokmaktadır.

Kanseri Önlemeye Yardımcı Acai Çileğinin Sağlık Faydaları Nelerdir? İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER