Oran

Kahve Telvesinin Farklı Kullanım Alanları

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Damaklarda bıraktığı tadı ve muhteşem kokusuyla gönülleri fetheden kahveyi içmeyi çok seviyoruz. En koyu sohbetlerimizin lezzet dolu sıcak içeceği kahve sağlığımız için faydalı. Kahve çekirdeklerinin kendine has tadı damakta kalan aromasını hissettiğimiz bizleri lezzet dolu bir serüvene çıkaran bu enfes tada kim, hayır diyebilir ki! Türk kahvesi ya da filtre kahve yaptıktan sonra telvelerini farklı kullanım alanlarında kullanmamız mümkün. Öğütülmüş kahve çekirdeklerini pişirdikten ya da demledikten sonra içerisindeki yağ ve aroma suya geçse de telvede yeterli miktarda yağ ve koku kalır. Geriye kalan bu doğal malzemeyi farklı yerlerde kullanabiliriz. Kahvenin lezzetine vardığımızda dibinde kalan telveleri nasıl değerlendirmemiz gerektiğine gelin şimdi hep birlikte bir göz atalım. İşte, kahve telvesinin farklı kullanım alanları…
Devamını Oku
|

1. Gübre Olarak Kullanın

Gübre Olarak Kullanın resmi

İçeriğindeki yüksek asit seviyeleri sayesinde evde çiçeklerinizin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için saksılara dökebilirsiniz. Telveleri çöpe atmak yerine gübre yerine kullanarak bitkilerinizin daha sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz.

2. Peeling Olarak Kullanın

Peeling Olarak Kullanın resmi

Cilt bakımı için peeling olarak kullanabilirsiniz. Türk Kahvesine birkaç damla zeytinyağı ekleyerek yüzünüze peeling uygulayabilirsiniz. Filtre kahve telvesi büyük parçacıklı olduğundan dolayı az miktar zeytinyağıyla karıştırarak banyo yaparken vücudunuzdaki ölü deriyi temizlemek için de kullanabilirsiniz.

3. Koku Önleyici Olarak Kullanın

Koku Önleyici Olarak Kullanın resmi

İçtiğiniz kahvenin telvesini küçük bir kaseye aktararak buzdolabı rafına yerleştirin ve kötü kokuları önleyin.

4. Tencerelerinizdeki İnatçı Kirler için Kullanın

Tencerelerinizdeki İnatçı Kirler için Kullanın resmi

Kahve telvesini tencerelerinizin içerisinde kalan inatçı lekeleri çıkarmak için kullanabilirsiniz. Bulaşık süngerinize kahve telvesi ekleyerek tencerelerinizi ovun böylece tencereleriniz pırıl pırıl olacaktır.

5. Kesme Tahtanızdaki Lekeler İçin Kullanın

Kesme Tahtanızdaki Lekeler İçin Kullanın resmi

Kahve telvesiyle ovduğunuz kesme tahtanızdaki lekeler kolayca çıkacaktır.

6. Ocak Temizliğinde Kullanın

Ocak Temizliğinde Kullanın resmi

Ocakta biriken yağ lekelerini kahve telvesiyle ovarak kolayca çıkarabilirsiniz.

Kahve Telvesinin Farklı Kullanım Alanları İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER