Oran

İncir Mevsimi Geldi! İncirin Faydaları, İncir Hakkında Bilmemiz Gereken Herşey

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Mevsimine girdiğimiz şu günlerde incirin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Önce inciri kısaca tanıtalım. İncir, dutgiller familyasına ait bir meyvedir. Kuşaklar boyunca hep bolluğun ve bereketin simgesi olarak görülmüştür. İncir ağacı, yetiştiriciliği yapılan en eski bitkilerden biridir. Akdeniz mutfağının vazgeçilmez meyvelerinden biri olan incir; yuvarlak, damla veya armut şeklinde olabilir. Pürüzsüz bir yapıya sahip olan bu meyve; yeşil, sarı, kırmızı-kahverengi veya mor olabilir.
Devamını Oku
|

1. Sağlık İçin İncirin Faydaları

Sağlık İçin İncirin Faydaları resmi

Doğal tatlı bir meyve olan inciri tüketmek oldukça faydalıdır. İçeriğindeki A vitamini sayesinde göze oldukça iyi gelmesini incirin faydaları arasında sayabiliriz. İncirin bir başka faydası da kemik ve diş sağlığı için de son derece önemli olmasıdır. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. İncirin içerisinde bol miktarda mineral, protein ve vitamin vardır. Kanserli hücrelerin büyümesini engellemesi de incirin bir başka doğal faydasıdır.

2. İncir Ne Zaman Satın Alınır?

İncir Ne Zaman Satın Alınır? resmi

İncirin faydasını tam olarak görmek için, Ağustos- Ekim arası tam incir mevsimidir. Dalından koparıp yemenin lezzeti ve keyfi bir başkadır. Ekim ayında yerini kurusuna bırakır.

3. İncir Nasıl Seçilir?

İncir Nasıl Seçilir? resmi

Olgunluğunu kontrol etmek için inciri hafifçe bastırmak en iyi yoldur. Yumuşak ancak ezik olmayan, lekesiz ve koyu bir renge sahipse aradığınız inciri bulmuşsunuz demektir.

4. İncir Nasıl Saklanır?

İncir Nasıl Saklanır? resmi

Ne yazık ki, incir uzun süre dayanmaz. Oda sıcaklığında saklanan incir, yaklaşık 1-2 gün dayanır. Buzdolabında daha uzun süre dayanan incir, aromasını çabuk kaybeder.

5. Bu Tarifleri Denemeden Geçmeyin

Bu Tarifleri Denemeden Geçmeyin resmi

İncir mevsiminin en güzel tariflerini Tarifini Sevdim’de bulabilirsiniz. İşte, özel davetlerinizde fark yaratacağınız birbirinden lezzetli incirli tarifler.

6. Hurmalı İncirli Yulaflı Lezzet Topları

Hurmalı İncirli Yulaflı Lezzet Topları resmi

Doyurucu mu doyurucu, lezzetli bu tarife mutfağınızın kapılarını açmaya hazır mısınız? Mevsimin en lezzetli meyvesi incirle hazırlayacağınız bu nefis topları çok seveceksiniz. Tarifin detayları için tıklayınız. Hurmalı, İncirli, Yulaflı Lezzet Topları

7. Kremalı İncir Dolması

Kremalı İncir Dolması resmi

İncirleri iyice tatlandırıp üzerini kremayla süsledik. Limon kabuklarının lezzetiyle harmanlanan bu tarifi mutlaka denemelisiniz. Tarifin detayları için tıklayınız. Kremalı İncir Dolması

8. Kuru İncirli Beyaz Kremalı Pasta

Kuru İncirli Beyaz Kremalı Pasta resmi

Kuru incir lezzetiyle hazırlayacağınız bu pasta herkes tarafından çok sevilecek. Sonbahar davetlerinizde şık bir sunum yakalamak için harika bir tercih. Tarifin detayları için buraya tıklayınız. Kuru İncirli Beyaz Kremalı Pasta

İncirin Faydaları Nelerdir? İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER