Oran

Hızlı Yemek Yiyenler Dikkat! Hızlı Yemek Yemek Kilo Mu Aldırıyor? Hızlı Yemek Yemek Üzerine Merak Ettiğiniz Her Şey

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Birçok insan yemeğini hızlı yer. Hızlı yemek; fazla yemek yememize ve kilo almamıza neden oluyor. Hızlı yemek yiyerek midemize çok fazla yüklenmiş oluyoruz. Yanlış beslenme günlük hayatta yaptığımız hatalı davranışların başında geliyor. Bu tarz yemek yeme alışkanlığı sindirim sistemi başta olmak üzere tüm metabolizmada ciddi zararlara neden olmaktadır. Hızlı yemek yeme üzerine merak edilenler bu yazımızda saklı.
Devamını Oku
|

1. Kilo Almanın Nedeni Hızlı Yemek Yemek Olabilir

Kilo Almanın Nedeni Hızlı Yemek Yemek Olabilir resmi

Günlük hayattaki yoğun tempomuz, genellikle bizleri hızlı ve aceleci insanlara dönüştürdü. Hayatımızdaki bu aceleci tavır yemek yeme düzenimizi de değiştirdi. Çünkü bu yoğun tempoda sürekli bir şeyleri bitirmek ve bir yerlere yetişmek zorunda kalıyoruz. Artan teknolojiyle birlikte daha hızlı olmaya başladık. Hal böyle olunca, yemek yeme süremiz de kısaldı. Biz hızlandık ama metabolizmamız aynı kaldı. Yani, beynimizin tokluk sinyallerini işleyebilmesi için biraz daha zamana ihtiyacı var. Hızlı yediğimizde, vücudumuzun ihtiyacından çok daha fazla yemek yeriz. Zaman içerisinde aldığımız bu fazla kaloriler, fazla kilolara dönüşürler.

2. Obezite Riski

Obezite Riski resmi

Obezite dünyadaki en büyük sağlık sorunlarından biridir. Bu, zayıf beslenme, hareketsizlik veya irade eksikliğinden kaynaklanabilen bir hastalıktır. Hızlı yemek, aşırı kiloyla ilişkilidir. Hızlı yemek yiyenlerin, yavaş yiyenlere oranla obez olma ihtimalleri daha yüksektir.

3. Sağlık Sorunları

Sağlık Sorunları resmi

Hızlı yemek, sadece kilo ve obezite sorununa yol açmaz, aynı zamanda insülin direnci, diyabet, kalp hastalıkları, sindirim sorunlarına neden olur.

4. Yeme Hızınızı Nasıl Yavaşlatırsanız?

Yeme Hızınızı Nasıl Yavaşlatırsanız? resmi

Televizyon, bilgisayar, akıllı telefon veya başka bir cihazın karşısında yemek yemeyin. Bu tip cihazlar karşısında yemek yemek hızlı yemenize neden olacaktır. Öğünler arasında aşırı aç olmaktan kaçının. Bunu önlemek için az az, sık sık yemek yemeyi tercih edin. Yemeğe başlamadan önce yudum yudum su için. Bu tok hissetmenize neden olacaktır. Yemeğinizi yutmadan önce iyice çiğneyin. Lif bakımından zengin besinleri tercih edin. Her zaman küçük ısırıklar alın. Unutmayın tüm alışkanlıklar gibi yavaş yemek yemek de uyguladıkça kazanılır ve sabır gerektirir.

Hızlı Yemek Yiyenler Dikkat! Hızlı Yemek Yemek Kilo Mu Aldırıyor? Hızlı Yemek Yemek Üzerine Merak Ettiğiniz Her Şey İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER