Oran

Evdeki Bakırlarınızı Parlatmanın En İyi ve En Kolay 3 Yöntemi

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Bakır eşyalarınız ilk aldığınız günkü gibi parlasın ister misiniz? Bakır eşyalar karbonatla kaplı olduğundan bulunduğu ortamda oksijen ile tepkimeye girerek zamanla kararırlar. Oksitlenen bakırlar mat bir görünüme sahip olurlar. Bakır eşyaların bu kararmalarını evde kullandığımız doğal yöntemlerle kolayca temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte, evde bakırlarınızı parlatmanın en iyi ve en kolay yöntemleri;
Devamını Oku
|

1. Sirke

Sirke resmi

Parlatmak istediğiniz bakır eşyanızı nemli bir bezle ıslatın. Daha sonra aynı beze sirke damlatın. Bakır eşyanızı sirkeli bezle iyice ovun. Bakır eşyanızın parladığını göreceksiniz.

2. Limon ve Tuz

Limon ve Tuz resmi

Bu muhteşem ikili adeta mutfakta bir yıldız. En zor lekeleri çıkarma konusunda usta olan bu ikili bakırlarınızı parlatma konusunda da oldukça başarılı bir yöntem. Limonu ortadan bölerek tuza batırın. Daha sonra tuza batırdığınız limon dilimiyle bakır eşyanızı beş dakika boyunca güzelce ovun. Limon ve tuzun etkisi ile bakırınız parlayacaktır.

3. Ketçap

Ketçap resmi

Alışılagelmiş yöntemlerin dışına çıkmayı oldukça seviyoruz. Bu yöntem size farklı gelebilir ancak denediğinizde ortaya çıkan sonuca inanamayacaksınız. Parlatmak istediğiniz bakır eşyanızın üzerine biraz ketçap dökün ve 10 dakika boyunca ovun. Bakırınızın bir güneş gibi parladığını göreceksiniz.

Evdeki Bakırlarınızı Parlatmanın En İyi ve En Kolay 3 Yöntemi İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER