Oran

Eldeki Soğan ve Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer?

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Her yemekte kullanmaktan büyük keyif aldığımız sağlık ve şifa dolu bu ikili nefis yemekler yapmamıza yardım etseler de ellerimizde kötü bir koku bırakırlar. Soğan ve sarımsak kokusunu gidermenin en etkili yolu nedir? Elden kokuları nasıl çıkar? İşte, soğan, sarımsak ikilisinin elde bıraktığı kokuları yok etmenin etkili yolları…
Devamını Oku
|

1. Tuz

Tuz  resmi

Soğuk su ile karıştırılarak macun kıvamına getirilen tuz ellere sürüldüğünde ve durulandığında kokunun gitmesini sağlar. Ayrıca bu doğal bir yumuşatıcı görevi de görür. Ancak bu işlemden sonra krem sürmeyi unutmayın. Çünkü tuz ellerinizin kurumasına yol açabilir.

2. Limon Suyu

Limon Suyu resmi

Ellerinizi limon suyu içerisinde 3 dakika beklettiğinizde kokudan eser kalmadığını göreceksiniz.

3. Lavanta Yağı

Lavanta Yağı  resmi

İki üç damla lavanta yağı ile ellerinizi ovun sonrasında yıkayın. Kokunun kaybolduğunu ellerinizin mis gibi koktuğunu göreceksiniz.

4. Maydanoz

Maydanoz resmi

Maydanoz gibi içinde klorofil barındıran bitkiler ve tüm taze otlar kötü kokuları giderir. Ellerinizi ovup yıkamanız yeterlidir.

5. Zeytinyağı

Zeytinyağı resmi

İki üç damla zeytinyağı ellerinizde kalan kötü kokuları yok eder. Ellerinizi zeytinyağı ile ovup ardından sabun ile yıkamanız yeterlidir.

6. Patates

Patates resmi

Patateste yer alan nişasta ellerinizde oluşan sarımsak ve soğan kokusunu kısa süre içerisinde yok edecektir. Patatesle ellerinizi ovarak bu yöntemi deneyebilirsiniz.

7. Domates Suyu

Domates Suyu resmi

En az 5 dk. süreyle domates suyu içerisinde bekletilen ellerde soğan ve sarımsak kokusundan eser kalmayacaktır. Daha sonra ellerinizi sıvı sabun ile yıkayın.

8. Çelik Kaşık

Çelik Kaşık  resmi

Kötü kokuları çıkarmaları için çelik sabunlar üretildiği gibi bu yöntemi elinizin altındaki ürünlerle de halledebilirsiniz. Çelik yemek kaşığı işinizi görmeye yetecektir. Bunun için yapmanız gereken şey; kaşığı parmaklarınızla tutun ve suyun altında kaşığı ovalayın. Kısa sürede kokunun uçup gittiğini anlayacaksınız.

9. Beyaz Sirke

Beyaz Sirke  resmi

Ilık su dolu bir kabın içerisine karbonat ve biraz beyaz sirke ilave ettikten sonra ellerinizi 5-10 dakika bu karışımda bekletiniz.

10. Türk Kahvesi Telvesi

Türk Kahvesi Telvesi resmi

Türk kahvesi telvesi ile ellerinizi ovuşturarak soğan, sarımsak kokusunu da yok edebilirsiniz. Türk kahvesinin keskin kokusu bu ikilinin kokusunu yok edecektir.

11. Diş Macunu

Diş Macunu resmi

Elinize bir miktar diş macunu alıp ellerinizi ovun, ardından su ile durulayın. Diş macunu yöntemi ellerinizdeki kokuyu giderip aynı zamanda ferahlık verecektir.

Eldeki Soğan ve Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer? İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER