Oran

Cam Seramik Ocak Kullanıyorsanız İşte, Temizleme Şeklinizi Değiştirecek Yöntemler

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Mutfakta her gün yemek yapmaya alışkınız. Yemek yaparken yaşadığımız küçük aksilikler sonucu oluşan kirler çoğu zaman canımızı sıkmakta. Kilerden bir miktar un almak için koşuşturduğumuz anda aniden taşan süt ya da bir miktar şeker alacakken uzandığımız kavanozun devrilmesi gibi olaylar başımıza gelebiliyor bazen. Hangimizin başına buna benzer olaylar gelmedi ki, değil mi? Profesyonel olup olmamak fark etmeksizin herkesin yaşayabileceği bu durumlarla nasıl başa çıkabileceğinizi biliyor musunuz? Eğer, yaşadığınız aksiliklerden doğan sonuçları hemen temizlemezseniz onları temizlemek hiç kolay olmayacaktır. İşte bu gibi durumlarla başa çıkmamızı sağlayan yöntemler…
Devamını Oku
|

1. Cam Seramik Ocak

Cam Seramik Ocak resmi

Bu ocaklar uzun zamandır popülaritesini korumaktadır. Yüksek ısıtmaya oldukça uygundur. Pişirme yüzeyi çok ince ve ısı geçirgen olduğundan tencere veya tavalarınızın kolayca ısınmasını sağlar. Cam seramik bir ocağın kalitesini ve faydalarını uzun süre korumak için uygun kullanım ve özen gerekmektedir.

2. Cam Seramik Ocak Üstü Temizliğinde Uzak Durmanız Gerekenler

Cam Seramik Ocak Üstü Temizliğinde Uzak Durmanız Gerekenler resmi

Ocağınızı temizlerken uzak durmanız gerekenleri sizler için sıraladık.

3. Keskin Uçlu Nesneler:

Keskin Uçlu Nesneler: resmi

Kurumuş kirleri temizlemek için asla bıçak veya keskin uçlu nesneler kullanmamalısınız. Bunu yaparsanız ocağınızdaki çiziklere alışmanız gerekmektedir. Ocağınızı temizlemek için metal cam kazıyıcı kullanabilirsiniz.

4. Ovma Süngeri:

Ovma Süngeri: resmi

Özellikle gömülü kirlerde, çoğu insan ocaklarında ovma süngeri veya bulaşık teli kullanmaktadır. Ancak bu yöntemler ocağınızı çizmenize neden olabilmektedir.

5. Yüzey Temizleyici Kremler:

Yüzey Temizleyici Kremler: resmi

Cam seramik ocağınızın bir başka düşmanı da bu kremlerdir. Bu temizlik malzemesi, cam seramik bir ocağın yüzeyi için fazla aşındırıcıdır.

6. Ocak Temizleyicileri:

Ocak Temizleyicileri: resmi

Ocak temizliği için kullandığımız bu özel spreyleri kullanırken de dikkat etmeliyiz. Yine içeriğindeki bazı bileşenlerin cam seramik ocak yüzeyini etkileme riski bulunmaktadır.

7. Temizlik Rutininizi Değiştirecek 4 Kolay Adım

Temizlik Rutininizi Değiştirecek 4 Kolay Adım resmi

Yaşadığınız aksilikleri unutturacak 4 basit temizleme yöntemini sizler için hazırladık.

8. Kurumuş Kirleri Temizlemek İçin Metal Cam Kazıyıcı Kullanın

Kurumuş Kirleri Temizlemek İçin Metal Cam Kazıyıcı Kullanın resmi

Ocakta birikmiş ve kurumuş yemek artıklarından kurtulmanın en kolay yolu metal cam kazıyıcıdır. Kulağa ilk başta garip gelse de bu temizlik ürününü bir kez denediğinizde ondan vazgeçemeyeceksiniz.

9. Cam Seramik Temizleyicisi

Cam Seramik Temizleyicisi resmi

İhtiyacınız olan tek çözümdür. Unutmamalısınız ki, ev yapımı temizleyicileri denemek çok cazip gelse de hiçbir şey tam olarak cam seramik temizleyicisi kadar güvenilir değildir. Deterjan, yağ ve nişastayı gideren, yanmış kirleri gevşeten güçlü aktif bileşenleri içermektedir. Bu nedenle, yağ sıçraması gibi hafif kirlenmeler için uygundur.

10. Kağıt Havlu

Kağıt Havlu resmi

Cam seramik temizleyiciyi ocağa döktükten sonra kuru bir kağıt havlu kullanarak ovalayın. Bunu yapmadan önce lütfen ocağınızın soğumasını bekleyin. Böylece, temizleyiciniz yanmaz.

11. Mükemmel Bir Sonuç İçin, Silin ve Kurulayın

Mükemmel Bir Sonuç İçin, Silin ve Kurulayın resmi

Kağıt havluyla ovaladığınız yüzeyi, nemli bir kağıt havlu yardımıyla tekrar silin ve ardından mutfak havlusuyla kurulayın. Tüm yapmanız gereken bu.

Cam Seramik Ocak Kullanıyorsanız İşte, Temizleme Şeklinizi Değiştirecek Yöntemler İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER