Oran

Buzdolabınızın Düzenli Olmasını Sağlayacak 7 Parlak Fikir

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Buzdolabınızın düzenli olması aradığınız şeyi bulmayı kolaylaştırırken aynı zamanda size daha fazla kullanım alanı yaratır. Buzdolabı düzenli olduğunda arkada gizlenmiş, unutulmuş süresi dolmuş ürünleri atmak zorunda kalmamak çok güzel öyle değil mi? Buzdolabı düzenli olduğunda yiyeceklerin de daha taze kalmasını ve düzenli tüketilmesini sağlamakta. İster kalabalık bir ailede yaşıyor olun, isterseniz de yalnız yaşıyor olun; bu fikirler mutfakta işinizi oldukça kolaylaştıracak.
Devamını Oku
|

1. “Önce Beni Ye” Kutusu

“Önce Beni Ye” Kutusu resmi

Aldığınız ürünlerin son kullanma tarihlerine bakıp tüketiyor olsanız bile, bu bütün aile fertlerinizin aynısını yaptığını göstermiyor. Gelecekteki israfı önlemek adına sizlerde “Önce beni ye” kutusu oluşturmalısınız.

2. Döner Tabla

Döner Tabla resmi

Buzdolabınızın içerisine yayılan kavanozlarınızı kolayca bulmaya ne dersiniz? Döner tablalara yerleştireceğiniz küçük kap, konserve ve kavanozlarınıza artık buzdolabınızın arkalarında aramanıza gerek kalmadan hızlıca erişebileceksiniz.

3. Sos Şişeleri

Sos Şişeleri resmi

Sos şişelerinizi sadece kolaylıkla sıkmak için değil, aynı zamanda düşmelerini engellemek için bir yumurta kartonunda baş aşağı saklayabilirsiniz.

4. Mıknatıslı Kutular

Mıknatıslı Kutular resmi

Bildiğiniz gibi buzdolabının yüzeyi manyetik bir etkiye sahip. Bunu bir avantaja çevirerek alt tabanları mıknatıslı minik kutuların içerisinde baharatlarınızı saklayabilir kolaylıkla buzdolabınıza yapıştırabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5. Çocuklar İçin Abur Cubur Durağı

Çocuklar İçin Abur Cubur Durağı resmi

İster çocuklarınız için, ister kendiniz için olsun; bazen herkes için buzdolabında özel bir alan olması güzeldir. Bu fikir özellikle çocuklar için harika görünür. Kapların içine onların seveceği sağlıklı atıştırmalıkları koyabilirsiniz.

6. Dondurucu Çekmece Kapları

Dondurucu Çekmece Kapları resmi

Buzdolabınızın dondurucu kısmı çekmeceliyse bu bölücü sepetler sayesinde yiyeceklerinizi kategorilerine göre ayırabilirsiniz.

7. Bağlayıcı Klipsler

Bağlayıcı Klipsler resmi

Buzdolabınızdaki ve dondurucunuzdaki tüm boş hava alanlarını kullanmaya ne dersiniz. Klipsler sayesinde buzdolabınızın tel zeminlerine açılmış paketlerinizi kapatarak asabilirsiniz. Hem yer tasarrufu sağlayıp hem de onları daha kolay görmenizi sağlayacak bu uygulamayla mutfakta işleriniz daha da kolaylaşacak.

Buzdolabınızın Düzenli Olmasını Sağlayacak 7 Parlak Fikir İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER