Oran

Bereketin Simgesi Narın Faydaları Nelerdir? Nelere iyi Gelir?

tarifinisevdim
Ayraç
Mucizevi bir meyve olan narın sağlık için sayısız faydası bulunmaktadır. İçerisinde kırmızı taneli lezzetli bir dünya barındıran nar, aynı zamanda bereketin de sembolü olmuştur. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yavaş yavaş narlar da olgunlaşmaya başladı. Çekirdeklerinden tanesine, kabuğundan suyuna kadar birçok hastalığa deva olan nar, aynı zamanda vücudu hastalıklara karşı da bir kalkan gibi korumaktadır. Minik taneleri gibi faydaları da onlarca olan narın bitmeyen faydalarına gelin bir göz gezdirelim.
Devamını Oku
|

1. Nar

Nar  resmi

A, C ve bazı B vitaminleri, kalsiyum, potasyum, demir gibi mineraller içerir. İyi bir lif kaynağıdır. Yeşil çaydan üç kat daha fazla antioksidana sahiptir.

2. Faydaları

Faydaları resmi

Narın sağlık için faydalarından bazıları…

3. Kalbe Güç Verir

Kalbe Güç Verir resmi

Düzenli nar suyu alımı, vücutta iyi bir kan akışı sağlar. Bundan dolayı kalp krizi ve felç riskini azaltmaktadır. Nar, kanı inceltme özelliğine sahip bir besindir.

4. Kanseri Önler

Kanseri Önler resmi

İçeriğindeki yüksek antioksidanlar sayesinde kansere neden olan serbest radikalleri önlemede oldukça etkilidir. Düzenli nar tüketimi vücuttaki PSA seviyelerini azaltabilir.

5. Mide Bozukluklarına İyi Gelir

Mide Bozukluklarına İyi Gelir resmi

Nar kabuğu ve yaprakları, sindirim problemlerine iyi gelir. Yapraklarından yapılan çay sindirim problemlerini iyileştirmede etkilidir.

6. Diş Bakımı

Diş Bakımı resmi

Narlar, anti bakteriyel bir özelliğe sahiptirler. Diş plağını azaltamaya ve çeşitli ağız hastalıklarına karşı korumaya yardımcıdır.

7. Osteoartriti Önler

Osteoartriti Önler resmi

Kıkırdak bozulmalarını önleyicidir. Kıkırdak ve eklemlerdeki kalınlaşma ve sertleşmeden kaynaklanan hasar, bu meyveler yenilerek tedavi edilebilir.

8. Anemi Tedavisi

Anemi Tedavisi resmi

Nar tüketmek vücutta sağlıklı kan akışını sağlamaktadır. Anemi semptomlarını azaltmaya yardımcıdır.

Bereketin Simgesi Narın Faydaları Nelerdir? Nelere iyi Gelir? İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER