Oran

Ayvanın Sağlığımız İçin 6 Faydası

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Soğuk havalarda evimizden eksik etmememiz gereken bir meyvenin daha faydalarını öğrenmeye hazır mısınız? Ayvanın sağlığımız için sağladığı faydalar, saymakla bitmiyor. Günde 2 adet ayva tüketerek hastalıklardan korunabilirsiniz. Tarifini Sevdim olarak, ayvanın bu hastalık önleyici faydalarını sizler için hazırladık. İşte, ayvanın sağlığımız için sağladığı 6 faydası…
Devamını Oku
|

1. Baş Ağrısına İyi Gelir

Baş Ağrısına İyi Gelir resmi

En az ayva kadar ayva çiçeklerinin de sağlığımız üzerinde birçok faydası vardır. Ayva çiçeklerini balla karıştırarak tükettiğiniz takdirde baş ağrılarınızı hafifletir.

2. Sindirim Sistemini Düzenler

Sindirim Sistemini Düzenler resmi

Ayva, içerisinde bolca lif barındırdığından sindirim sistemini düzene sokarak bağırsak hareketlerini canlandırır. Eğer, diyet yapıyorsanız listenize ayva eklemelisiniz.

3. Grip ve Soğuk Algınlığına Karşı Önleyicidir

Grip ve Soğuk Algınlığına Karşı Önleyicidir resmi

Hava değişimi, soğuyan havalarla birlikte artan grip ve soğuk algınlığına karşı önleyici bir etkiye sahiptir. Düzenli olarak ayva tüketerek hastalıklardan korunabilirsiniz.

4. Toksinlerden Arındırır

Toksinlerden Arındırır resmi

Ayva içerisinde bulunan bileşenleri toksin arındırıcı etkiye sahiptir. Düzenli ayva tüketilmesi, hızlı bir şekilde toksinleri vücudunuzdan atmanızı sağlar.

5. Göz Enfeksiyonlarına İyi Gelir

Göz Enfeksiyonlarına İyi Gelir resmi

Gözlerde meydana gelen arpacık ve kanlanmaya karşı oldukça etkilidir. Ayvayı kaynatarak suyunu çıkartıp, bir pamuk yardımıyla gözdeki iltihaplı bölgeye 20 dk. boyunca tutarak göz enfeksiyonlarınızı tedavi edebilirsiniz.

6. Boğaz İltihabını Önler

Boğaz İltihabını Önler resmi

Soğuk algınlığına bağlı olarak boğaz ağrısı yaşıyorsanız veya boğazınızda iltihaplanma varsa, ayva yapraklarını kaynatarak, suyuyla gargara yapabilirsiniz. Ayva yaprağı suyu iltihapları önleyici bir etkiye sahiptir. Boğaz ağrısı veya iltihaplanmayı kolayca tedavi edebilirsiniz.

7. Ayvanın Zararları Nelerdir?

Ayvanın Zararları Nelerdir? resmi

“Her şeyin fazlası zarar.” sözünden yola çıkarak söyleyebiliriz ki, ayva da fazla tüketildiği zaman bazı sorunlara neden olabilir. Hamileler ayva tüketmeden önce mutlaka doktoruna danışarak tüketmelidirler. Yüksek tansiyonu olanlar az miktarda ayva tüketmelidir. İlaç kullanan hastalar da yine ayva tüketmeden önce doktorlarına danışmalıdırlar.

Ayvanın Sağlığımız İçin 6 Faydası İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER