Oran

Sevdiklerinizle Bir Arada Olacağınız Harika Bir Yılbaşı Sofrası Hazırlamanın İncelikleri Nelerdir?

tarifinisevdim
Ayraç
Yeni yıl, mutluluk ve huzur umutlarıyla kapımızda. Acısıyla tatlısıyla 2019 geride kalırken 2020 için güzel başlangıçlar, huzurlu günler sevdiklerimizle sağlıklı ve mutlu anlar paylaşma dileklerimizde bir bir filizlenmeye başladı. “Nasıl başlarsa öyle devam eder” kuralından yola çıkarak, yeni yıla olumlu ve keyifli bir başlangıç yapmakta oldukça önemli. Yılbaşı akşamı için programınız evde ailenizle, dostlarınızla bir araya gelmekse eğer hem sevdiklerinizi hem de yeni bir yılı şık ve zarif detaylarla karşılamanız için sizlere bazı önerilerimiz var. Bereketli ve samimi bir başlangıç için sohbetin, neşenin ve lezzetin bir araya geleceği yılbaşı sofrası için hazırlıklara başlamadan önce sizin için derlediğimiz keyifli detaylara gelin birlikte göz atalım…
Devamını Oku
|

1. Sade Bir Masa Örtüsü

Sade Bir Masa Örtüsü resmi

Yılbaşı masanızı hazırlarken mutlaka örtünüzü tek renk seçmelisiniz. Karışık desenlerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Yılbaşı olduğundan sofranızdaki yemek sayınız da artacağı için karışık bir görüntüye sebep vermemek adına düz renkte bir örtü kullanmanız en doğrusu olacaktır.

2. Yeni Yılın Ruhunu Yansıtacak Masa Süsleri

Yeni Yılın Ruhunu Yansıtacak Masa Süsleri resmi

Sofranızı daha da şık gösterecek bu aksesuarlar oldukça önemlidir. Özellikle kalabalık yemeklerin olmazsa olmazı masa çiçeğini de unutmamak gerekir. Yılbaşı masanıza yakışacak küçük bir yılbaşı çiçeği sofranızın havasını değiştirmeye yeter de artar bile. Masanız büyükse ve kalabalık bir davet planlıyorsanız mum ve şamdanları da devreye katarak sofranızı daha da zenginleştirebilirsiniz. Ayrıca bunlar yerine kozalak, geyikli biblolar gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Bu kısım sizin tamamen hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış.

3. Şık Bir Sofra Düzeni

Şık Bir Sofra Düzeni resmi

Sofrada uyum çok önemlidir. Yılbaşı sofranızda kullanacağınız yemek takımı ve bardaklar birbirleriyle ne kadar uyumlu olursa masanız da o kadar şık görünecektir. Ayrıca masanızda daha şık görünüm elde etmek için sıradan su bardakları yerine varsa kadeh su bardakları kullanmanızı tavsiye ederiz.

4. Yılbaşı Temalı Peçeteler

Yılbaşı Temalı Peçeteler resmi

Normal bir akşam yemeğinden farklı olacağı için sıradan peçeteler yerine yılbaşı temalı peçeteleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Yılbaşı renklerini yansıtan düz peçeteler de kullanabilirsiniz.

5. Küçük Servis Tabakları Kullanarak Alanınızı Genişletin

Küçük Servis Tabakları Kullanarak Alanınızı Genişletin resmi

Normalden daha fazla çeşit olacağı için masanızın sıkışık görünmesini engellemek için küçük ve dar servis tabakları tercih etmelisiniz. Böylece alan genişleterek misafirlerinizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

6. İçecek Seçimi

İçecek Seçimi resmi

Yılbaşı gecesi misafirlerinize sunacağınız içeceklerin hazırladığınız yemeklerle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca içecekler için yeterince buz stoklamayı unutmamalısınız.

7. Tatlı Tercihi

Tatlı Tercihi resmi

Yılbaşı yemekleri uzun solukludur. Bu yüzden hafif bir tatlı tercih etmenizi öneririz. Sütlü ya da meyveli tatlılar yılbaşı sofranız için harika tercihler olabilirler.

8. Lezzet Dolu Tabaklar

Lezzet Dolu Tabaklar resmi

Çok sayıda soğuk ve sıcak mezeler hazırlayarak misafirlerinize lezzet şöleni yaşatabilirsiniz. Meze ve zeytinyağlılarla hem ısıtma sorunundan kurtulursunuz hem de misafirlerinizin sofradan memnun ve tok kalkmalarını sağlayabilirsiniz. Sofranın ortasında bir de hindiniz varsa harika bir sofra hazırlamışsınız demektir.

Sevdiklerinizle Bir Arada Olacağınız Harika Bir Yılbaşı Sofrası Hazırlamanın İncelikleri Nelerdir? İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER