Oran

Pasta Hazırlarken Meyvelerin Kararmaması İçin Yapılması Gerekenler

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
Hafif ve lezzetli görüntüleriyle meyveli pastalar en çok tercih ettiğimiz tatlılardan olmuşlardır. Hem nefis tatları hem de hafifliği nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Bu nefis göz alıcı pastaları hazırlarken bazı sıkıntılar yaşasak da bu güzel pastalar yapmamıza asla engel olmamıştır. Özellikle jöle kullanılmadan hazırlanan pastaların meyveleri kararmaya başlamaktadır. Mutfağımızda uygulayacağımız bazı önemli noktalar sayesinde pasta üzerindeki meyvelerin kararmasını önlememiz mümkün olacaktır. Pasta hazırlarken meyvelerin kararmaması için yapılması gerekenler sizler için Tarifini Sevdim’de…
Devamını Oku
|

1. Limon Suyu

Limon Suyu resmi

Limon içerisinde yer alan mineraller ve asitler sayesinde sebze ve meyvelerin kararmasını önlemek için sıklıkla kullanılmaktadır. Pastanızın üzerini süsleyeceğiniz meyve dilimlerini limon ile ovalarsanız meyveleriniz kararmayacaktır. Eğer, limonunuz yetersizse bir miktar suya limonun suyunu sıkarak meyveleri bu karışıma ekleyerek bir süre bekletebilirsiniz.

2. Jöle Kullanın

Jöle Kullanın resmi

Pasta ustaları tarafından sıklıkla kullanılan bir ürün olan jöle ile meyvelerin havayla temasını keserek kararmalarını önleyebilirsiniz. Şeffaf jöle kullanarak pastanızın hafifliğini etkilemeden taze bir görünüm kazandırabilirsiniz.

3. Meyvelerin Hazırlanma Süresi

Meyvelerin Hazırlanma Süresi resmi

Uzun süre hava ile temas eden meyveler kararır ve tadında değişim meydana gelebilir. Pasta üzerinde kullanacağınız muz, elma gibi meyvelerin kararmaması için dikkat edilmesi gereken en önemli detay meyvelerin kullanmadan hemen önce hazırlanmasıdır.

Pasta Hazırlarken Meyvelerin Kararmaması İçin Yapılması Gerekenler İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER