Oran

Mutfağınızdaki Karıncalarla Başa Çıkmanın En Doğal Yöntemleri

tarifinisevdim
(5.0)
Ayraç
O mini mini, o çalışkan karıncalar evimizi gıda kaynağı olarak gördüğünde evimizi sarar. Karıncalar aynı zamanda çeşitli bakterileri de yaymaya neden olabilir. Peki, evimizin minik davetsiz misafirleri olan karıncalara zarar vermeden incitmeden, onları en doğal yöntemlerle evinizden uzaklaştırabileceğinizi biliyor muydunuz? En sağlıklı ve doğal yöntemleri sizler için sıraladık. İşte, mutfağımızdaki minik misafirlerle başa çıkmanın en doğal yöntemleri…
Devamını Oku
|

1. Sirke

Sirke resmi

Her derde deva sirke karıncaları uzaklaştırma konusunda da bir hayli başarılı. Karıncalar sirkeden pek hoşlanmazlar. Boş bir sprey şişesinin içine sirke, su ve limon suyu ilave ederek, düzenli olarak karıncaların gezdiği yerlere bu karışımı püskürtün. Zamanla karıncaların ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

2. Limon Suyu ve Kabukları

Limon Suyu ve Kabukları resmi

Karıncaların giriş yaptığı noktaları limon suyu ile silin ve o noktalara limon kabuklarını bırakın. Limon kokusunu alan karıncalar limon kokusu geçene kadar ziyaretlerine ara vereceklerdir. Bu, kısa vadeli bir çözüm için çok işe yarasa da limon kokusu bittikten sonra karıncalar, evinizi tekrar ziyarete gelmek isteyecektir. Bu nedenle karıncaların tamamen vazgeçmesi için bu işlemi sürekli tekrar etmeniz gerekebilir.

3. Tarçın

Tarçın resmi

Tarçın her ne kadar mükemmel bir kokuya sahip olsa da bu karıncalar için geçerli değil. Karıncaların nefret ettiği kokulardan biri de tarçın kokusudur. Tarçın kokusunu alan karıncalar mutfağınızdan kısa süre içerisinde uzaklaşacaklardır. Tarçın veya tarçın yağını karıncaların gezdiği alanlara dökerek onları uzaklaştırabilirsiniz.

4. Kahve Telvesi

Kahve Telvesi resmi

Kahvenizi içtikten sonra kalan telveyi karıncaların geçtiği yere serperseniz karıncalar bu hoşlanmadıkları gelişme karşısında istenmediklerini anlayacaklardır.

5. Kırmızı Pul Biber

Kırmızı Pul Biber resmi

Kırmızı pul biberin acısı karıncalar için caydırıcı bir üründür. Karıncaların çıkış noktalarına kırmızı pul biber serpiştirdikten sonra etkisini hissedebilirsiniz.

6. Nane Yağı

Nane Yağı resmi

Karıncalar, nane kokusunu sevmezler ve izlerini içeren bölgelerden uzak dururlar. Nane, karıncalar tarafından tolere edilemeyen güçlü bir kokuya sahiptir ve bu da onları evlere girmekten alıkoymaktadır. 10 damla nane yağını bir bardak su ile karıştırın ve karıncaların giriş yaptığı her yere pamukla sürün. Bunu günde iki kez tekrarlayın. Sıvı karışım yerine kurutulmuş nanede serpebilirsiniz.

7. Karanfil

Karanfil resmi

Karanfilleri evin girişine ve karıncaların girebileceğini düşündüğünüz bölgelere koyun. Karanfilin keskin kokusunu alan karıncalar ev ziyaretlerinden vazgeçecektir.

Mutfağınızdaki Karıncalarla Başa Çıkmanın En Doğal Yöntemleri İçin Yorum ve Fotoğraflar

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER