Oran

Dünya Sağlık Örgütüne Göre Koronavirüsü'nden Korunma Önlemleri…

tarifinisevdim
Ayraç
Paylaş Twitter Yazdır E-Posta
Dünyada hızla yayılmaya devam eden Koronavirüsü'ne karşı alınabilecek önlemleri sizler için araştırmaya devam ediyoruz. Sevdiklerimizin ve kendi sağlığımızın korunması için tedbir ve önlemleri almaya devam etmeliyiz. Dünya Sağlık Örgütüne göre Koronavirüsü'nden en çok koruyan önlemleri bir araya getirdik. İşte, Dünya Sağlık Örgütüne göre Koronavirüsü'nden en çok koruyan önlemler...
|

1. Ellerinizi Yıkayın

Ellerinizi Yıkayın resmi

Ellerinizi düzenli olarak sabun ve su ile yıkayın veya alkol bazlı ürünlerle ovarak temizleyin. Bu işlemle ellerinizde olabilecek virüs ve mikropları öldürebilirsiniz.

2. Sosyal Mesafeyi Koruyun

Sosyal Mesafeyi Koruyun resmi

Kendinizle öksüren veya hapşıran herkes arasında en az 1 metre mesafe bırakın. Böylece hapşırık veya öksürük sırasında çıkabilecek tükürük damlacıklarından kendinizi koruyabilirsiniz. Eğer böyle bir durumda kişiye çok yakınsanız COVID-19 virüsü taşıyorsa size geçebilir.

3. Göz, Burun ve Ağza Dokunmaktan Kaçının

Göz, Burun ve Ağza Dokunmaktan Kaçının resmi

Elleriniz gün boyunca birçok yere temas eder ve virüsleri alır. Eller virüsleri gözlerinize, ağzınıza veya burnunuza aktarabilir. Virüs vücudunuza girerek sizi hasta edebilir.

4. Solunum Hijyenini Uygulayın

Solunum Hijyenini Uygulayın resmi

Sizin ve çevrenizdeki kişilerin iyi bir solunum hijyeni uyguladığından emin olun. Bu uygulama öksürük ve hapşırma sırasında ağzı dirsek veya mendil ile kapamak anlamına gelir. Ardından kullanılan mendil atılmalıdır.

5. Ateş, Öksürük ve Nefes Almakta Zorluk Çekiyorsanız Erken Tanı İçin Tıbbi Yardım Alın

Ateş, Öksürük ve Nefes Almakta Zorluk Çekiyorsanız Erken Tanı İçin Tıbbi Yardım Alın resmi

Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın. Ateş, öksürük ve nefes almakta güçlük çekiyorsanız, tıbbi yardım alın. Sağlık kurumunuzun verdiği talimatları izleyin.

6. Haberdar Olun ve Sağlık Uzmanınız Tarafından Verilen Tavsiyelere Uyun

Haberdar Olun ve Sağlık Uzmanınız Tarafından Verilen Tavsiyelere Uyun resmi

COVID-19 hakkındaki son gelişmelerden haberdar olun. Kendinizi ve başkalarını COVID-19’dan nasıl koruyacağınız konusunda sağlık uzmanınızın tavsiyelerine uyun.

Yorum ve Fotoğraflar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum eklemek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yap ya da Üye Ol

TARİFİNİ SEVDİM'E
ÜYE OLUN KAZANIN!
Üye olarak size özel bir tarif defteri oluşturabilir, beğendiğiniz tarifleri ve püf noktalarını defterinize ekleyebilir; kendi tariflerinizi, fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Tarifini Sevdim'deki yarışmalara katılabilir, hediyeler kazanabilirsiniz.
Sağlıklı, KORONA'YI YENECEĞİZ, SAĞLIKLI YAŞAM

En Yeniler

Videolu ve Resimli Yemek Tarifleri Sitesi

KATEGORİLER

TÜM KATEGORİLER